menu
0 ks

Zpět na články

Techno Classica Essen 2019

Každý rok se v německém Essenu koná automobilová show, která je zároveň prodejní výstavou. Letos připadá jednatřicátý ročník akce na termín 10.-14. dubna. A proč na ní nesmíte chybět? To si přečtěte právě v tomto článku.

Vystavovatelé pro vás chystají jak obyčejné automobily, tak opravdové lahůdky a ceny tomu samozřejmě odpovídají. Předvést se chtějí také automobilky, například Ford, Audi, Seat, Škoda, Volkswagen, BMW, Citroën, Mini a podobně. V loňském roce, tedy 2018, se veletrhu zúčastnilo 188 000 návštěvníků ze 41 států. Celá tato událost je rozdělena do dvanácti hal a čtyř venkovních stanovišť.

Vystavovány jsou zejména historické vozy, probíhají zde prezentace firem, sdružují se kluby a komunity, které automobilismem žijí a sběratelé představují své vzácné kusy, které navíc mohou nabízet k prodeji. A právě jedním z pokladů, který si můžete v Essenu pořídit, je rallye vůz legendární skupiny B, Lancia Delta. Skupina B, fungující v letech 1982 – 1987, byla zrušená kvůli nebezpečí, které vozy této kategorie představovaly. Během jejího fungování došlo k několika smrtelným nehodám, jak na straně diváků, tak na straně posádky.

Tato konkrétní nabízená Lancia Delta Integrale Evoluzione patří do speciální edice „Martini 5“ a jejími majiteli byli doposud samí Italové. Této silniční verze bylo vyrobeno jen 400 kusů a její šestnácti-ventilový čtyřválec je schopný výkonu 210 koní. Konkrétně se jedná o kus se sériovým číslem 111, který byl vyroben v roce 1992 a je v původním, přesto skvělém stavu. Pro zájemce je cena odhadována na 120 až 140 tisíc euro. Dražit se budou ale i další vozy automobilky Lancia.

Těšit se můžete také na tradiční Concours d’Elégance, při kterém mezinárodní porota odborníků a odborných novinářů volí nejkrásnější, nejelegantnější a nejatraktivnější prodejní klasiky a vybírá „Best of Show“. Kromě toho je zde také „Club Grand Prix“, během kterého jsou nejvíce zajímavé klubové prezentace oceňovány peněžitými odměnami. Navíc ke koupi nejsou jen automobilové klenoty, můžete pohledat mezi náhradními díly, odvést si spoustu časopisů, nebo autokosmetiku, kterou všichni muži nutně potřebují, aby jejich autíčko bylo nablýskané a voňavé. Na akci také můžete potkat spoustu známých tváří z filmů a televize, či hvězd motoristického sportu. Dospělé jednodenní vstupné je 25 euro, pro žáky, studenty, handicapované a dokonce nezaměstnané je cena 20 euro a pro děti od 11 do 14 let 12,50 euro. Více info naleznete na oficiálním webu akce www.siha.de.

Autor fotografií: Matti Blume - Techno Classica Essen 2018 - wikimedia.org

Zpět na články

255 lajků