menu
0 ks

Zpět na články

Porsche Boxster slaví 25 let

Model, který pomohl zachránit automobilku Porsche z nejhoršího na sklonku minulého roku oslavil výročí 25 let. Dnes se vyrábí už ve své čtvrté generaci. Kdyby však nebylo té první generace, samotné Porsche by v současnosti mohlo být hříčkou minulosti. 

Píše se rok 1993 a do automobilky vstupuje slavný Wendelin Wiedeking, pod jehož vedením vznikl právě model Boxster a později i Cayenne. V Porsche hledají způsob jak se dostat z nelehké situace a vylepšit si prodejní čísla. Nakonec sází na koncept původní myšlenky samotného Ferdinanda Porscheho. Malý kompaktní otevřený sporťák. 

Porsche oslavuje 25. výročí limitovanou edicí, která odkazuje na původní koncept. Výroční edice je omezena jen na 1250 kusů. Šťastný majitel může volit barvu laku z původní barvy GT Silver Metallic, v níž byl v roce 1993 ukázán první koncept nebo je možné objednat i bílou a černou. To vše je doplněné o červený Bordeaux interiér a krásné 20palcové dvoubarevné kola. Nechybí hliníkové prvky, elektricky ovládaná sedadla a několik specialit.

Zdroje: Porsche Newsroom

Zpět na články

255 lajků