menu
0 ks

Zpět na články

Daniel Šenkeřík

Dan je duší našeho týmu. Nejen, že je spoluzakladatelem značky Lusso Legends a tvůrce oblíbeného loga, ale právě on je i autorem všech grafik a obrazů, které na našem webu najdete. 

Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou v Uherském Hradišti, obor sochařství. Poté své vzdělání doplnil o grafický design a následně absolvoval Fakultu výtvarných umění při VUT v Brně. Od dětství Dan tíhnul k motoristickému sportu, fascinovaly ho především stroje ze starší éry. 

“Mezi mé nejoblíbenější patří jednoznačně Auto Union a stříbrné šípy Mercedes-Benz. Tyhle vozy maluju opravdu rád. Ze začátku jsem se věnoval především malování formulí z 50., 60 a 70. let. Pak mě uchvátily rally vozy, hlavně skupina B. Ale už jsem maloval i modernější auta, třeba Škodu Fabii S2000. To byl narozeninový dárek pro kamaráda.”

 

Jeho obrazy má doma i Kimi Räikkönen nebo David Coulthard. S celou řadou slavných jedců se setkal osobně, třeba na výstavě Fetival of Speed v Goodwoodu, kterou navštívil několikrát. Naposledy v roce 2019.

 

“Mojím idolem byl od malička Niki Lauda. Když jsem měl možnost setkat se s ním osobně a prohodit s ním pár slov, splnil se mi sen. Jeho úmrtí minulý rok mě hluboce zasáhlo. Bylo to, jako by zemřelo i něco ve mně. Setkal jsem se třeba také se Sirem Jackie Stewartem, Jody Scheckterem, Mikem Doohanem a dalšími velkými jezdci. Být s takovými osobnostmi, mluvit s nimi, to je opravdový zážitek. A když mi řeknou, že se jim líbí mé dílo, obdivují obraz, na které ztvárňuji právě je, je to velká pocta a nepopsatelný pocit.”

 

Danovy obrazy jsou typické zachycením rychlosti a pohybu. Stejně tak jeho grafiky poznáte na první pohled. Zaujmou propracovanými detaily a jednoduchostí. Jsou totiž převážně tvořeny pouze jednou až čtyřmi barvami a jejich celkový dojem dotváří barva pozadí, která v nich hraje zásadní roli. V Danově tvorbě najdete celou řadu maleb s portréty jedců v pozadí. Takto ztvárnil například Hunta či Sennu, ale i filmové hvězdy jako MyQuuena nebo Paula Newmana. Tato jeho díla patří mezi vůbec nejoblíbenější a proto jsme je přenesly speciální technologií na hliníkové desky, aby byla dostupná pro každého fanouška motorsportu. Mohou tak zdobit i váš obývací pokoj, kancelář, nebo garáž. Najdete je rovněž na webu www.LussoLegends.cz v kategorii dibondové desky.  

Zpět na články

255 lajků