menu
0 ks

Zpět na články

4 skvělá sportovní auta, která koupíte za pár korun

Když se řekne sportovní vůz, mnohým se vybaví vysoké pořizovací a servisní náklady. Opravdu je ale sportovní vůz pouze drahou hračkou pro vyvolené? Odpověď zní ne. Existují i starší modely, které jsou na dnešním trhu relativně dostupné a pořád umí nabídnout zajímavé zážitky z řízení. A při správné údržbě vás jejich provoz lidově “nesežere”. 

BMW Z3 

Petrolheady určitě hned napadne verze M, ale ty se dnes cenově pohybují poměrně vysoko. Za povšimnutí stojí dostupnější “neMková” verze s šestivalcovými agregáty. 

Nissan 350Z

Pokud hledáte solidní dostupný sporťák, Zetko by se mělo určitě objevit ve vašem výběru. V mnohých výběrech bývá označováno jako jeden z nejzábavnějšich sporťáků. Šestiválec o objemu 3.5 litru v kombinaci se zadním náhonem umí vykouzlit úsměv na tváři. Zatímco 370Z dosluhuje jako aktuální model a tím si stále drží hodnotu, 350Z se vyrábělo mezi lety 2002 až 2009. Určitě doporučujeme dívat se po novějších ročnících kdy už byly vylazené nedostatky. 


Honda S2000

S2000 je pravděpodobně nejznámější kabriolet automobilky Honda. Model, který byl ukončený v roce 2009 si stále drží cenu. Auto pohání čtyřválec o objemu dvou litrů, který produkuje přibližně 250 koní. Japonské sportovní auta nejsou tak populární jako třeba ty německé. Díky tomu umí některé kusy nabídnout velmi slušný “fun-faktor”. 

BMW 330i (E46)

I tento vůz, byť se nejedná o vyloženě sportovní automobil, jsme zařadili do našeho vyberu. Agilní podvozek, zadní náhon v kombinaci s manuální převodovkou dokáže řidiči stále něco nabídnout. Generace E46 je mnohými někdy až přechvalována a jinými zatracována. Ve výsledku jde ale o vůz, který stále umí nabídnout. V dnešní době je ale potřeba opravdu hledat. Vzhledem ke stáří modelu jsou některé kusy dnes velmi opotřebené a podepsal se na nich zub času. 

ZDROJE: Netcarshow.com, Autokult.pl 

Zpět na články

255 lajků